Jak zwiększyć szansę na konsolidację

Kredyty i pożyczki stają się w ostatnich czasach coraz bardziej modne. Jednak duża ich ilość może być utrudnieniem dla domowego budżetu. Olbrzymim utrudnieniem w takiej sytuacji jest także wysyłanie kilku oddzielnych rat do różnych instytucji. Tutaj z pomocą może przyjść nam kredyt konsolidacyjny a najlepsze dostaniesz dzięki pomocy https://www.17bankow.com/kredyty-konsolidacyjne. Istotą tego kredytu jest połączenie wszystkich rat kredytów i pożyczek w jedną, niższą. Dodatkowym atutem jest także większa przejrzystość oraz lepsza kontrola nad domowym budżetem. Warto jednak dowiedzieć się jakie warunki trzeba spełnić, aby móc wnioskować o uzyskanie kredytu konsolidacyjnego.

Polacy coraz częściej się zadłużają – z czego to wynika?

Polacy coraz chętniej zaciągają rozmaite kredyty i pożyczki. Jest to związane z pozytywną sytuacją polskiej gospodarki. Każdy, kto brał kredyty i pożyczki, doskonale wie , że w szale kredytowania łatwo można przeszarżować i narazić się na duże nieprzyjemności i większe problemy finansowe. Często jedna dodatkowa rata może spowodować, że sytuacja naszego domowego budżetu stanie się katastrofalna. Jeżeli zależy nam na zmniejszeniu wysokości comiesięcznych rat oraz odzyskaniu wypłacalności, możemy zainteresować się konsolidacją. Konsolidacja to doskonały sposób na zaoszczędzenie dużej ilości czasu i pieniędzy. Dzięki połączeniu kilku kredytów w jeden kredyt konsolidacyjny możemy odzyskać dawną stabilizację finansową.

Kredyt konsolidacyjny – definicja

Kredyt konsolidacyjny to kredyt celowy, dzięki któremu możemy spłacić wszystkie swoje dotychczasowe zobowiązania finansowe. Przed zaciągnięciem kredytu, powinniśmy w bardzo dokładny sposób sprawdzić, jaka jest struktura danej oferty. Decydując się na kredyt możemy wybrać te zadłużenia, które chcemy połączyć w ramach jednego kredytu, te które chcemy spłacać na poprzednich warunkach, możemy pozostawić bez zmian. Nie ma przymusu konsolidowania wszystkich posiadanych kredytów. Możemy łączyć kredyty ratalne, gotówkowe, mieszkaniowe oraz samochodowe. Ponadto możemy również łączyć debety na rachunkach bankowych oraz limity w kartach kredytowych.

Kiedy bank udzieli nam kredytu konsolidacyjnego przejmuje nasze zobowiązania w innych bankach. Kwota kredytu nie jest przekazywana nam do rąk tylko bezpośrednio na konto banku w którym mieliśmy zaciągnięte kredyty. Po połączeniu kredytów musimy spłacić swoje zadłużenie wobec danej instytucji pozabankowej. Dzięki temu co miesiąc płacimy tylko jedną, a nie kilka rat. Podczas konsolidowania kredytów ma również miejsce wydłużenie terminu spłaty. W ten sposób miesięczna rata ulega dużemu zmniejszeniu. Niestety wiąże się to także ze wzrostem całkowitego kosztu kredytu.

Kto może liczyć na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego?

Mimo tego, iż przyznanie poprzednich zobowiązań było poprzedzone dogłębną analizą sytuacji finansowej oraz zdolności kredytowej, to przy połączeniu kredytów weryfikacja jest konieczna ponownie. Bank udzielający kredytu konsolidacyjnego, z pewnością poprosi nas o udostępnienie niezbędnych dokumentów.