Lokata roczna na kwotę 1 000 złotych.

Najlepsze oferty lokat rocznych dla 1 000 złotych.

Lokata roczna to lokata na okres dwunastu miesięcy i należy do grupy lokat długoterminowych. Sprawdźmy najlepsze oferty lokat bankowych dla kwoty 1 000 złotych z okresem lokowania środków wynoszącym dwanaście miesięcy. Lokata klasyczna w Banku BGŻ optima okazuje się najlepszą propozycją. Oprocentowanie na tej lokacie wynosi w skali roku 1,8%. Odsetki kapitalizowane są na koniec okresu rozliczeniowego. Wybierając lokatę klasyczną zarobimy na niej 14,58 złotych. Jest to obecnie najlepsza oferta dla lokaty rocznej na taką kwotę. Zarobek nie jest co prawda duży, ale lokata ma głównie chronić nasze środki pieniężne przed wpływem inflacji. Lokata standardowa w Credit Agricole to propozycja depozytu numer dwa. Oprocentowanie tej lokaty rocznej równe jest 1,3% w skali roku. Kapitalizacja odsetek ma miejsce na koniec okresu jej trwania. Ten depozyt pozwoli nam zarobić 10,53 złote. Lokata w T-Mobile Usługi Bankowe to oferta numer trzy, w jakiej możemy liczyć na oprocentowanie w wysokości 1,10% w skali roku. Po kapitalizacji odsetek na koniec okresu uda nam się wygenerować zysk w wysokości 8,91 złotych. Te trzy oferty dają największy zarobek na lokacie 1000 złotych na okres jednego roku. Co prawda zyski nie są duże, zwłaszcza że przez rok bank będzie dysponował naszymi środkami pieniężnymi, a my nie będziemy mieć do nich dostępu. Będą jednak chronione przed spadkiem wartości pieniądza. Jeżeli przejdziemy do lokat poniżej podium, możemy zauważyć bardzo duży spadek zysków, zobacz na http://www.jak-zaoszczedzic.pl jak zarobić najwięcej na lokatach.

Wybierając lokatę standardową w Banku Pekao zarobimy 8,91 złotych. Jest ona oprocentowana w skali roku na 1,10% i gwarantuje nam kapitalizację odsetek na koniec okresu. Lokata standardowa w Alior Banku pozwoli nam na zarobek w wysokości 8,10 złotych. Jest to lokata z oprocentowaniem nominalnym 1% w skali roku i kapitalizacją odsetek na koniec. Lokata terminowa w ING Banku Śląskim da nam zarobić również 8,10 złotych. Jej oprocentowanie nominalne równe jest 1% tak jak w lokacie oferowanej przez Alior Bank. Tyle samo zarobimy zakładając lokatę w IKO jaką proponuje PKO Bank Polski. Lokata standardowa w Getin Banku jest lokatą z oprocentowaniem nominalnym w wysokości 0,65% w skali roku. Decydując się na nią zarobimy łącznie 5,27 złotych. Odsetki są kapitalizowane na koniec trwania lokaty. Lokata Millennium proponowana przez Bank Millennium to lokata z oprocentowaniem nominalnym w skali roku w wysokości 0,5%. Zysk z tej lokaty będzie równy 4,05 złotych. Lokata terminowa w mBanku oprocentowana jest na 0,5% w skali roku i na niej zarobimy również 4,05 złotych. Na lokacie terminowej w Citi Banku Handlowym zarobimy jeszcze mniej, bo zaledwie 2,03 złotych. Jest ona oprocentowana jedynie na 0,25% w skali roku. Porównując ta lokatę z lokatą jaka zajmuje pierwsze miejsce różnica w zysku na depozytach jest siedem razy mniejsza. Warto jest sprawdzać oferty wielu lokat zanim wybierzemy tą dla siebie, bo jak widać zyski mogą być bardzo różne. Przy małej kwocie ta różnica może nie jest bardzo duża, ale jak wpłacilibyśmy na lokatę większą kwotę, to wybierając ofertę Banku BGŻ Optima zarobilibyśmy o wiele wiele więcej niż decydując się na założenie lokaty terminowej w Citi Banku Handlowych, czy też w mBanku. Sprawdzajmy oprocentowanie lokat bankowych. Im jest ono wyższe, tym więcej na takiej lokacie uda nam się zarobić. Warto poszukać i wybrać ofertę dającą nam największy zysk. Lokata ma dać nam nie tylko zarobić, ale przede wszystkim ochronić nasz oszczędności przed wpływem inflacji.

5. Najlepsze lokaty kwartalne w styczniu 2019 roku.

Lokata kwartalna to lokata jaką zakłada się na okres trzech lub pięciu miesięcy. Najlepszą lokatą kwartalną w styczniu 2019 roku okazała się oferta przygotowana przez Nest Bank. Jest to Nest Lokata Witaj z oprocentowaniem nominalnym w wysokości 4% w skali roku. Jest to najlepsza lokata kwartalna z kontem jaką można znaleźć obecnie na rynku. Można ją założyć w ciągu trzydziestu dni od momentu otwarcia bezpłatnego konta osobistego w Nest Banku. Na depozyt można wpłacić kwoty od 1 000 złotych do maksymalnie 10 000 złotych. Lokatę możemy założyć na okres trzech lub sześciu miesięcy. Oprocentowanie depozytu jest stałe z końcową kapitalizacją odsetek. Lokata ma charakter odnawialny. Możemy założyć ją albo przez internet, albo tradycyjnie udając się do oddziału banku. Jedna osoba może założyć tylko jedną taką lokatę, a jej zerwanie skutkuje całkowitą utratą zgromadzonych odsetek. Co warto wiedzieć to dla lokaty półrocznej trzeba mieć zapewnione wynagrodzenie co miesiąc w wysokości 1000 złotych. Osoby prowadzące działalność gospodarczą muszą mieć wpływy na konto na minimum 6 000 złotych i opłacać ZUS i Urząd Skarbowy.

W Plus Banku znajdziemy lokatę na start z okresem trwania wynoszącym trzy miesiące. Oprocentowanie na lokacie wynosi 4% w skali roku i ma charakter progresywny. Oznacza to, że oprocentowanie rośnie w kolejnych miesiącach. W pierwszym miesiącu oprocentowanie wynosi 3%, w drugim 4%, a w trzecim 5%, co daje nam średnie oprocentowanie w wysokości 4% w skali roku. Co do odsetek są one wypłacane po każdym zakończonym okresie odsetkowym. Zakres kwot n tym depozycie to przedział od 1 000 złotych do maksymalnie 10 000 złotych. Oferta skierowana jest do nowych klientów banku, którzy założą konto plus. Lokata ma charakter nieodnawialny, a jej zerwanie przed czasem skutkuje częściową utratą wypracowanych odsetek. Lokata Hit Plus to propozycja Idea Banku. Oprocentowanie depozytu jest stałe i wynosi 3,8% w sakli roku. Jest to lokata trzymiesięczna na jaka możemy wpłacić od 500 złotych do 1 mln złotych. Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie konta idealnego. Lokatę można zerwać bez utraty odsetek. Co ważne zasilenie lokaty musi pochodzić z konta indywidualnego jakie prowadzone jest w Idea Banku. Odsetki kapitalizowane są na koniec okresu, a sama lokata ma charakter nieodnawialny. Ta sama lokata dostępna jest w wersji podstawowej, gdzie nie ma konieczności zakładania konta osobistego w banku. Oprocentowanie takiej lokaty będzie również wynosiło 3,8% w skali roku. Z oferty mogą skorzystać jednak tylko ci klienci, którzy nigdy dotąd nie mieli żadnej umowy z Idea Bankiem, ani też z Lion’s Bankiem i nie złożyli wniosku o jakikolwiek produkt finansowy, któregoś z tych dwóch banków.

E-lokata na nowe środki w Getin Banku jest lokatą czteromiesięczną z oprocentowaniem nominalnym w wysokości 3,5% w skali roku. Oprocentowanie jest stałe, a odsetki są kapitalizowane na koniec okresu. Jest to depozyt przeznaczony dla nowych środków bez konieczności posiadania w banku konta osobistego. Na lokacie można ulokować środki pieniężne od 500 złotych do maksymalnie 1 mln złotych. Jak widać zakres kwot na lokacie jest bardzo szeroki. Lokata ma charakter odnawiany i można na nią wpłacić tylko nowe środki. Sposób założenia depozytu jest tylko jeden, a mianowicie można założyć lokatę tylko przez internet. Zerwanie lokaty skutkuje utratą odsetek. Lokata na nowe środki dostępna jest również w oddziale banku lub telefonicznie. Pozostałe warunki założenia lokaty są takie same jak lokaty internetowej.