Limit w koncie dla klientów banku

Praktycznie wszystkie banki mają w swej ofercie tak zwany limit w koncie czyli kredyt w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym. Jest to produkt bardzo przydatny w sytuacji, gdy potrzebujemy gotówki, a do wypłaty jeszcze daleko. Aby bank przyznał nam limit w koncie, wystarczy posiadać konto osobiste w danym banku na które co miesiąc wpływa wynagrodzenie. Po okresie sześciu miesięcy posiadania takiego konta można złożyć wniosek o przyznanie limitu kredytowego. Część banków daje również możliwość przyznania takiego limitu już w chwili zakładania konta. Limit w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym jest zdecydowanie tańszy i łatwiej dostępny niż wszelkiego rodzaju kredyty, pożyczki, czy nawet „chwilówki”.

Jak działa limit w rachunku ROR?

Po rozpatrzeniu wniosku kredytowego bank wydaje decyzję o przyznaniu limitu w koncie, co daje możliwość podpisania umowy między bankiem a kredytobiorcą. Zazwyczaj umowa podpisywana jest na okres jednego roku, jednak po tym okresie może zostać przedłużona. W części banków jest ona przedłużana automatycznie. Tak naprawdę, limit na koncie to bardzo szybka i prosta forma kredytu, dająca nam do dyspozycji dodatkowe środki, które można wykorzystać na dowolny cel. Bank nalicza odsetki tylko od wykorzystanej kwoty i jedynie za okres na który „wyciągnęliśmy” gotówkę. Jest to więc opcja bardzo korzystna, porównując z innymi formami kredytu dostępnymi na rynku. Od zapisów w umowie zależy, czy wykorzystany limit będziemy spłacać w całości czy w części w wyznaczonym terminie. Kredyt może być też spłacany ze środków, które wpływają na nasze konto. Limit w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym to forma kredytu, więc bezwzględnie trzeba go spłacić. Oczywiście dostępne kwoty nie są zbyt wysokie. Zazwyczaj jest to 6-krotność albo 8-krotność miesięcznego wynagrodzenia. Jednak nawet taki kredyt powinien być używany z głową i spłacany w terminie, a więcej szczegółów znajdziesz na https://www.ulicafinansowa.pl.

Jak wybrać bank?

Każdy bank ma w swej ofercie kredyt w rachunku ROR. Najłatwiej jednak otrzymać go w banku, którego już jesteśmy klientami i posiadamy w nim konto osobiste. Oczywiście możemy również założyć konto w innym banku i tam starać się o linie kredytową. Jeśli istotne znaczenie ma wysokość limitu który można uzyskać, warto sprawdzić oferty kilku banków, aby wybrać najkorzystniejszą wysokość limitu. Rozpiętość w bankach jest znaczna bo od 1000,00 zł do nawet 100 000,00 zł. Jednak trzeba mieć na uwadze, że przyznany limit będzie w dużej mierze zależny od wysokości naszych zarobków. Sprawdźmy też jaka jest wysokość oprocentowania. W sytuacji gdy wykorzystamy cały przyznany limit, dodatkowe koszty mogą okazać się dość wysokie. Nie zmienia to jednak faktu, że limit w koncie osobistym to łatwy i szybko dostępny kredyt, który można przeznaczyć na dowolny cel. Jeśli z opcji tej będziemy korzystać rozsądnie może być bardzo przydatny w sytuacji gdy nagle potrzebujemy dodatkowego zastrzyku gotówki.