Kredyty mieszkaniowe

Wszystkie osoby, w których kręgu zainteresowań znajdują się kredyty mieszkaniowe, czy też inne rodzaje pożyczki kapitału, udzielane przez bank, chętnie zapoznają się z innymi usługami, jakie dana placówka oferuję. Dlatego też, w tymże artykule poruszę tematykę funduszy inwestycyjnych, ażeby czytelnicy mieli choć podstawową wiedzę na ów temat.

Fundusze inwestycyjne to najprościej mówiąc rodzaj koszyka inwestycyjnego, w którym znajdują się pieniądze osób, które powierzyły swoje pieniądze instytucji finansowej, której zadaniem jest powiększenie kapitału pierwotnego. Zarządzanie funduszem to sprawa Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (TFI), który dodatkowo reprezentuje fundusz w stosunkach z osobami trzecimi. Minimalny koszt kapitału, który służy do utworzenia takiego właśnie Towarzystwa to od 130 do 700 tys euro, co przy obecnym kursie daje od 500 tysięcy do 2,7 milionów polskich złotych.

Ale wróćmy już do funduszy inwestycyjnych. Otóż wszystkich zarządzają doradcy inwestycyjni, którzy wcześniej byli szkoleni w kierunku pomnażania kapitału i mają wiedzę wystarczającą do tego, ażeby wybierać inwestycje i lokować w nich pieniądze osób, które powierzyły swój kapitał Towarzystwu Funduszy Inwestycyjnych. Za każdym razem określane jest ryzyko takiej transakcji oraz opłacalność. Jeżeli decyzja jest twierdząca, wówczas część środków zostaje zainwestowana.

Na ogół klientami funduszy inwestycyjnych są Ci sami, którzy lokat, aczkolwiek Ci tutaj mają większe pojęcie o usługach bankowych, a zazwyczaj brakuje im czasu, ażeby samemu się tym zająć. Mam na myśli chociażby obserwację gospodarki lokalnej oraz światowej, oraz kondycji spółek, których jesteśmy akcjonariuszami na Giełdzie Papierów Wartościowych. Taka osoba oszczędza nie tylko pieniądze, bowiem powierza swój kapitał osobom, które mają wiekszą wiedzę, ale oszczędza również swój czas, który może przeznaczyć na zupełnie inne czynności, jak rozwoj własnej działalności gospodarczej, unowocześnianie firmy, czy odpoczynek na Karaibach, kiedy pieniądze skutecznie będą rosły na funduszu inwestycyjnym. To świetny sposób na pasywny dochód oraz pracę w stylu rentiera. Oczywiście wpierw trzeba wypracować początkowy kapitał, który będzie inwestowany, a wówczas jeśli ten punkt miniemy możemy odpoczywać i marzyć o tym co zrobimy z pozyskaną kwotą.