Na co mogę przeznaczyć swój kredyt?

Kredyty są zagadnieniem bardzo szerokim, o którym wiele już powiedziano, i wiele jeszcze zostanie powiedziane. Zdarza się jednak, że chcemy wziąć kredyt i zastanawiamy się, czy możemy go rozdysponować w dowolny sposób, czy tez może bank będzie wymagał od nas pisemnego zadeklarowania, na co chcemy przeznaczyć bądź co bądź swoje pieniądze, i będzie chciał skontrolować, czy wydajemy je zgodnie z deklaracją. 


Dawniej dużo więcej było ofert banków dla kredytów gotówkowych na konkretny cel – na wakacje, na święta, lub za zakup mieszkania. Dziś banki oferują nam w większości pełną dowolność w wydawaniu pieniędzy z kredytu, dzięki wzrastającej świadomości ludzi dotyczących właśnie brania pożyczek. Otóż, ludziom ogólnie dużo łatwiej przychodzi branie pieniędzy i ich wydawanie, niż oddawanie albo oszczędzanie. Niestety, przypadki, w których kredytobiorca ochoczo podpisywał wszelkie niezbędne dokumenty, decydował się na wysoki kredyt, a później nie spłacał go, bo nie brał tego obciążenia budżetu w postaci miesięcznej raty pod uwagę w myśl zasady „łatwo przyszło, łatwo poszło”, nie są wcale jednostkowe. Aby sięgnąć po najlepsze kredyty zachęcam do odwiedzenia strony www.niskarata.org/ gdzie można wybrać najkorzystniejsze kredyty.

Gdy słyszymy hasło „pożyczka na dowolny cel”, od razu przychodzi nam na myśl, żeby „zaszaleć”, wydać pieniądze z kredytu na coś, na co do tej pory nie mogliśmy sobie pozwolić. Jednak skoro do tej pory nie mogliśmy sobie zafundować na przykład szalonych egzotycznych wakacji, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że nie będziemy w stanie spłacić ich, odkładając co miesiąc pewną kwotę ze swojej pensji. Dużo łatwiej przychodzi nam oszczędzanie swoich pieniędzy na konkretne, ale konieczne i pilne wydatki, na przykład podręczniki dla dziecka do szkoły. Wtedy mobilizujemy siły, by zaoszczędzić na nie, lub przynajmniej spłacić zaciągniętą na ten cel pożyczkę. Dlatego też banki często we wniosku kredytowym życzą sobie wpisać cel, na jaki przeznaczymy kredyt, lub nawet żądają przedstawiania rachunków z zadeklarowanych wydatków. Sprawia to, że poważniej traktujemy zarówno starania o kredyt, jak i jego spłacanie.

Podsumowując, kredyt na dowolny cel możemy rzeczywiście wydać w dowolny sposób, jednak gdy potrzebujemy pieniędzy np. na remont, może się okazać korzystniejsze, gdy weźmiemy kredyt konsumpcyjny na konkretny cel.